Wspólnota Rodziny Radia Maryja - Rzymskokatolicka Parafia św. Wojciecha w Mrągowie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wspólnota Rodziny Radia Maryja

Wspólnoty parafialne


Wspólnota modlitewna Koła Przyjaciół i Rodziny „Radio Maryja” powstała w 1995 r. spontanicznie, z potrzeby serca. Swoją formację opiera na ewangelicznym przekazie zawartym w katechezach, programach i audycjach Radio „Maryja” i TV „Trwam”. W przeciwieństwie do mediów publicznych oraz prywatnych, te rozgłośnie nie manipulują obrazem, nie mamią barwą, oddziałują jedynie na słuch i wyobraźnię.

Grupa modlitewna utożsamia się z programem i zadaniem tego radia i TV. Pragniemy pomagać ludziom w odnalezieniu Boga, krzewieniu patriotyzmu i wartości narodowych przekazanych nam przez naszych przodków. Naczelnym naszym hasłem, które nam przyświeca, jest BÓG – HONOR – OJCZYZNA. Radio „Maryja” jest rozgłośnią niezależną i to jest jego największa wartość. Nie mając innych środków utrzymania poza ofiarami słuchaczy, potrzebuje naszego wsparcia finansowego i modlitewnego, aby mogło nadal istnieć i rozwijać się. Dlatego jednym z fundamentalnych spraw Koła Przyjaciół jest wspieranie rozgłośni i wszystkich dzieł powstałych wokół niej  ofiarami słuchaczy, sympatyków oraz czujących sercem potrzeby tego, co jest katolickie.

Radio „Maryja” i TV „Trwam” służą Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Wykorzystują nowoczesne środki przekazu, pragnąc nieść ludziom Dobra Nowinę w nurcie nowej ewangelizacji, by prawda o Jezusie Chrystusie – Odkupicielu świata – dotarła aż po krańce ziemi. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz z naszym Arcybiskupem Józefem Górzyńskim prowadzi słuchaczy drogami świętości. Uczy właściwych reakcji na dobro i zło, budzi sumienia i wrażliwość na los ludzi, zwłaszcza najuboższych. Serdecznie zachęcamy wszystkich pragnących poszerzyć krąg naszej Rodziny Radio „Maryja”. Miejmy w pamięci słowa Sługi Bożego, Papieża Jana Pawła II: „Teraz Polsce potrzeba ludzi wiary i prawych sumień (…) Dziękuję Bogu za to, że mamy Radio Maryja”.
Oficjalna strona Radia:   http://www.radiomaryja.pl

RÓŻANIEC ŚWIĘTY W W/W INTENCJACH
PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZ. 8.30

TERENOWE  BIURO  RADIA  MARYJA
PRZY  PARAFII ŚW
IĘTEGO WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA
UL. KRÓLEWIECKA 32, 11-700  MRĄGOWO
CZYNNE:
WTOREK – GODZ.17.00
18.00
PIĄTEK   – GODZ.11.00
12.00
NIEDZIELA  – GODZ. 9.30
10.30

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego